Το εκπαιδευτικό υλικό αφορά το επιμορφωτικό πρόγραμμα «Εκπαίδευση στη διαχείριση κοινωνικοπρονοιακών ζητημάτων αιχμής». Το πρόγραμμα υλοποιείται από το Ίδρυμα Ποιμαντικής Επιμορφώσεως στο πλαίσιο της Πράξης με τίτλο: «Ανάπτυξη ικανοτήτων ανθρώπινου δυναμικού σε υπηρεσίες κοινωνικής πρόνοιας με έμφαση στις δομές της Εκκλησίας» του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά βίου Μάθηση».
![espa1](https://ipe.gr/wp-content/uploads/2022/01/espa1.png)